Opettajat

Opettajat

Olemme käytettävissä lyhyisiin keskusteluihin tavanomaisia kanavia pitkin ennen tai jälkeen oppituntien. Kokemuksemme on osoittanut, että kiinteiden toimistoaikojen sijasta henkilökohtaiset ja yksilölliset tapaamiset ovat tehokkaampia. Soita tai puhu meille rohkeasti syvällisempiä keskusteluja varten ja sovi tapaaminen. Olemme yhä useammin tavoitettavissa myös sähköpostitse.

 

S. Hüning

Rouva Hüning (vt. rehtori, opettaja)

 s.huening@bls.schule.gronau.de

Lisää
Rouva Albers-Schreurs

Albers-Schreurs (aineenopettaja)

   a.albers-schreurs@bls.schule.gronau.de

Rouva Busch

Rouva Busch (opettaja, OGS:n 2. puheenjohtaja)

  l.busch@bls.schule.gronau.de

Rouva Dalhaus

Rouva Dalhaus (luokanopettaja 3a)

 s.dalhaus@bls.schule.gronau.de

J. Doods

Rouva Doods (luokanopettaja 4b)

 j.doods@bls.schule.gronau.de

S. Elfert

Rouva Elfert (luokan 2c luokanopettaja)

 s.elfert@bls.schule.gronau.de

Rouva Fortmann (luokan 1a luokanopettaja)

 k.fortmann@bls.schule.gronau.de

V. Gelking

Rouva Gelking (luokan 1c luokanopettaja)

 v.gelking@bls.schule.gronau.de

W. Huesmann

Rouva Huesmann (erityisopettaja)

  w.huesmann@bls.schule.gronau.de

P. Kör

Kör (syyrialaisen ortodoksisen uskonnonopetuksen opettaja)

 p.koer@bls.schule.gronau.de

J. Krage

Herra Krage (luokanopettaja 1b)

 j.krage@bls.schule.gronau.de

B. Melchers

Mrs Melchers (luokanopettaja 3b)

 b.melchers@bls.schule.gronau.de

Rouva Overmeyer

Rouva Overmeyer (luokanopettaja 2b)

 m.overmeyer@bls.schule.gronau.de

L. Rüschhoff-Nadermann

Rouva Rüschhoff-Nadermann (luokanopettaja 2a)

 l.rueschhoff-nadermann@bls.schule.gronau.de

Saalmann (koulun sosiaalityöntekijä)

 e.saalmann@bls.schule.gronau.de

Lisää
B. Targas

Rouva Targas (luokanopettaja 4c)

 b.targas@bls.schule.gronau.de

U. Terhürne

Rouva Terhürne(sosiaalipedagogi koulun aloitusvaiheessa)

 u.terhuerne@bls.schule.gronau.de

Lisää
M. TImmer

Herra Timmer (luokan 2c luokanopettaja)

 m.timmer@bls.schule.gronau.de

Y. Vorsphol

Rouva Vorspohl (luokanopettaja 4a)

 y.vorspohl@bls.schule.gronau.de

J. Zellner

Zellner (kolmannen ja neljännen vuoden opettaja)

 j.zellner@bls.schule.gronau.de

Lisää