Lærere

Lærere

Vi er til rådighed for korte diskussioner gennem de sædvanlige kanaler før eller efter undervisningen. Vores erfaring har vist, at personlige og individuelle aftaler er mere effektive end fast kontortid. Du er velkommen til at ringe eller tale med os for mere dybdegående diskussioner og aftale en tid. I stigende grad er vi også tilgængelige via e-mail.

 

S. Hüning

Fru Hüning (konstitueret skoleleder, lærer)

 s.huening@bls.schule.gronau.de

Mere
Fru Albers-Schreurs

Fru Albers-Schreurs (faglærer)

   a.albers-schreurs@bls.schule.gronau.de

Fru Busch

Fru Busch (lærer, 2. formand for OGS)

  l.busch@bls.schule.gronau.de

Fru Dalhaus

Fru Dalhaus (klasselærer for 3a)

 s.dalhaus@bls.schule.gronau.de

J. Doods

Fru Doods (klasselærer for 4b)

 j.doods@bls.schule.gronau.de

S. Elfert

Fru Elfert (klasselærer for 2c)

 s.elfert@bls.schule.gronau.de

Fru Fortmann (klasselærer for 1a)

 k.fortmann@bls.schule.gronau.de

V. Gelking

Fru Gelking (klasselærer for 1c)

 v.gelking@bls.schule.gronau.de

W. Huesmann

Fru Huesmann (lærer til specialundervisning)

  w.huesmann@bls.schule.gronau.de

P. Kör

Hr. Kör (lærer i syrisk-ortodoks religionsundervisning)

 p.koer@bls.schule.gronau.de

J. Krage

Hr. Krage (klasselærer for 1b)

 j.krage@bls.schule.gronau.de

B. Melchers

Fru Melchers (klasselærer for 3b)

 b.melchers@bls.schule.gronau.de

Fru Overmeyer

Fru Overmeyer (klasselærer for 2b)

 m.overmeyer@bls.schule.gronau.de

L. Rüschhoff-Nadermann

Fru Rüschhoff-Nadermann (klasselærer 2a)

 l.rueschhoff-nadermann@bls.schule.gronau.de

Fru Saalmann (skolesocialrådgiver)

 e.saalmann@bls.schule.gronau.de

Mere
B. Targas

Fru Targas (klasselærer for 4c)

 b.targas@bls.schule.gronau.de

U. Terhürne

Fru Terhürne(socialpædagog i indskolingsfasen)

 u.terhuerne@bls.schule.gronau.de

Mere
M. TImmer

Hr. Timmer (klasselærer for 2c)

 m.timmer@bls.schule.gronau.de

Y. Vorsphol

Fru Vorspohl (klasselærer for 4a)

 y.vorspohl@bls.schule.gronau.de

J. Zellner

Zellner (lærer på tredje og fjerde år)

 j.zellner@bls.schule.gronau.de

Mere